Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

29.01.2009 15:09

Jak začít střílet ...

... aneb začátečnický poradce pro nefrikulíny

http://magazin.strelectvi.cz/jak-zacit- ... frikuliny/

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

29.01.2009 15:43

Jen jsem to rychle prolit, ale:
Adresa MarKovy stranky?
Nejsem sice cestinar, ale rekl bych, ze: ".... stranku, jejimz tvurcem je ....".

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

29.01.2009 15:45

.50DE neexistuje, ale jinak je to fajn článek, chválím.

Uživatelský avatar
hrb
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 26.02.2006 11:13
Bydliště: Brno

29.01.2009 15:54

jomekabi: MarKovy stránky jsou linkované odkazem (slovo "stránku"), akorát to není vidět. Upozorňuju na to ve vlákně o magazínu.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

29.01.2009 16:01

Opravíme to DE.

Uživatelský avatar
Willy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 26.03.2006 1:06

29.01.2009 16:25

Velmi dobrý článek. Jen je vždycky škoda že takové články vychází v již odbornějších časopisech (magazínech) a ne v těch kde se k tomu dostane maximum veřejnosti. Ale s tím toho bez spousty peněz nenaděláme. Sinciťáku vážně dobrý :wink:


Reklama

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

29.01.2009 16:28

Díky, vítej zpět....

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

30.01.2009 22:50

popravde? (jen muj osobni nazor) prepsal bych ten zbytecne fricolinskej zacatek - uvedomte si ze tyhle clanky ctou lidi ke kafi, vse co chcete rict musite rict v prvnim odstavci a dal jen rozvijet, zbytecny je cely druhy, treti a ctvrty odstavec, neprinasi temer zadnou informacni hodnotu

prijde mi to cely tak trochu jako snaha o clanky typu esquire/defen-z atd
takovej ten radoby vtipnej ironizujici styl (taky jsem mel podobnou snahu, kdyz jsem zacinal psat)

Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

31.01.2009 10:07

Osobně s tímhle pohledem (co tu nadnes PiDiBi) nesouhlasím. Článek do magazínu prostě není tisková zpráva - neplatí, že vše musí být v prvním odstavci. Tak to prostě není a mluví za to jasně mé několikaleté zkušenosti z publikační činnosti - lidi jsou ochotni přečíst článek o 15 tisících znacích pokud je to zajímá a je to "čitelné". Je to o tématu (jestli je zajímavé) a o čitelnosti (jestli je to napsané zajímavě a poutavě). A podle mne právě právě tohle tento článek splňuje bez problémů.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

31.01.2009 10:58

Souhlasim s Nogardem
Taky nekoncim u prvniho odstavce, leda ze se jedna o sportovni informace a ja je omylem zacal cist :)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

31.01.2009 13:28

Musim souhlasit s PiDiBi. Po precteni nadpisu clanku, ocekavam ze se neco dovim. Nedovedel jsem se nic, jen uvahy autora. Stacilo napsat nekolika vetami aby si zajmce nasel strelnici kde pujcuji zbrane a vyzkousel si to.

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

31.01.2009 14:01

Přiznám se, že mi uniklo, na jakou cílovou skupinu byl ten článek mířen. Pro držitele ZP zřejmě ne a pro nedržitele je zde k ničemu - kolik takových sem chodí? Další věcí je, že tam pro (případné zbloudilé) zájemce chybí naprosto klíčové informace, jako je například poloha nejbližší střelnice (tedy seznam střelnic) - to tam supluje odkaz na Forum, otázkou je, jak úspěšně.
Vezmu-li to hodně příkře, tak zájemce se dozvěděl jen to, že si má přečíst Forum, připravit pětikilo a počítat s různými týpky na střelnici (o které tedy neví, kde je).
Celé to na mě, namísto užitečného článku, působí jako foršpan na Forum.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

31.01.2009 14:23

nogard: publikacni cinnost na internetu ma sva specifika, pokud chces lidi pritahnout a zaujmout tak to ma sva pravidla, schvalne se podivej jak se pise treba na idnesu - zacatek v kostce pro ty co maji cas jen na shrnuti a pak rozpytvavaji - nechci zpochybnovat tvoji dlouholetou publiakcni cinnost, ale moje zkusnosti jsou proste jine

popravde jsem ten clanek napoprve vetu od vety ani necetl, coz delam jako vetsina lidi malokdy, bohuzel tady metoda "dovzim se co potrebuju a podle potreby se zahloubam dal" selhava - najednou jsem zjsitil ze nevim o cem to je a ze tam nejsou zadny informace - u jineho serveru bych to zavrel a uz s nevratil, tady jsem se odhodlal precist si to "normlane" a napsat svuj nazor, proc si myslim, ze takhle je to spatne - kdybych byl korektor, tak bych vyskrtl vse krome tech tri odstavcu a ty doporucil jako zalad k prepracovani

neni to tisteny casopis tam by se pdodobny clanek nejspis vyjimal, ale urovni bohuzel spis v Esquire

na argument ze jsou tam tri odstavce bez informacni hodnoty jsi ani neodpovedel, vzhledem k osmi odstavcum celkem je to sakra malo

a mozna by pomohly taky nadpisy mezi odstavci pro lepsi orientaci, kdyz uz tam toho cpete tolik - ale opet to by ty odstavce musely o necem byt

Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

31.01.2009 15:19

PiDiBi: tvoje zkušenosti pramení z čeho? Neber to prosím jako nějaký útok, opravdu mne to zajímá.

žádný "argument" a třech odstavcích bez informační hodnoty jsem nezaznamenal. je tam jen tvůj názor, což argument s prominutím není. To, že něco není zajímavé pro tebe, neznamená automaticky, že to nic nepřinese nikomu jinému. Pokud je článek zařazen do rubriky "Pro začátečníky", pak je jasné, že tobě, jako zkušenému střelci, mnoho nového nepřinese.

Kurt: Článek nemá rozhodně plnit úlohu nějaké seznamu střelnic, to by bylo naprosto mylné. Je to podle mého názoru velmi dobře napsaný text, který uvádí základní fakta pro začátečníky a odstraňuje zcestné představy, které o střílení mnoho lidí (kteří o střílení nic nevědí) má. Pro toho, koho to zaujme, jsou tam relevantní odkazy, kde se dozvědět podrobnosti, jako je nejen fórum, ale třeba také MarKovi stránky. Cílení magazínu není jen na lidi, kteří už dávno zbrojní průkaz mají, ale rozšiřuje záběr právě i na lidi, kteří teprve začínají nebo o tom teprve třeba jen přemýšlejí.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

31.01.2009 15:40

Zacílení na nestřelce v pohodě, frikulínský a/nebo de-fensácký styl v lásce nemám (obzvlášť defensácké áááááno a podobné, kdy se ho všichni snaží napodobit, mi dost leze krkem), ale to je asi subjektivní.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

31.01.2009 18:49

Jelikoz to je zacilene na nestrelce (coz je zrejme uz z nadpisu), tak ten clanek je docela OK. Nestrelec se z nej dozvi: "Hele, neni v tom zadna veda, zacit je snadne.", coz je dobre, muze to v par lidech vzbudit zajem. Co se tyce osobniho vkusu, o tom je zbytecne se bavit, kazdy ho mame jiny.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

31.01.2009 21:58

nogard: hele kdyz chces diskutovat tak na urovni prosim, nevkladej mi jednak do ust co jsem nerekl (nerikal jsem, ze to neni pro mne zajimavy, to tema je moc zajimavy, jen bych to sepsal jinak aby to nemelo uroven esquire) a pak neshazuj moje tvrzeni tim, ze to neni argument ale "jen muj nazor" - kdyz nekdo neco tvrdi doklada to argumentama, je jasny ze ty argumenty - tvrzeni jsou "jen" jeho nazorem

nevim co si predstavujes pod argumentem ty, ale ja jsem uvadel ze ten clanek je spatne napsany a jako argument tvrzeni, ze jen 3 odstavce maji informacni hodnotu. klidne mi ten argument vyvrat, coz se uz ted ovsem snazis :)

hele pokud tu diskuzi chces vest timto zpusobem, tak uz se nebudu angazovat - cely jsem to napsal proto, ze chci pomoct, pokud o to nestojis, staci to rict jinak

tohle jsou jedine tri odstavce, ktere neco prinasejii (klidne me upozorni co nam rikaji ty ostatni - jako cviceni doporucuju kazdemu nadpisu priradit nadpis, ktery ho vystihuje):

Většina komerčních střelnic umožňuje střelbu za dohledu instruktora i pro lidi, kteří nejsou držiteli zbrojního průkazu. Zapůjčí vám zbraň, vysvětlí jak s ní zacházet, dohlédnou na vás nejen abyste si neublížili, ale hlavně aby váš první střelecký zážitek neskončil zklamáním a netknutým terčem. Škála zbraní, které na střelnicích půjčují, je rozmanitá od flobertek až po „kanóny“ v rážích 50AE, nebo dokonce 500SW.
Pro začátek se ale domluvte na něčem normálnějším, buď na samonabíjecí pistoli ve 22LR (malorážce), nebo na něčem v ráži 9 Luger. Je to schůdnější i z finančního hlediska. Nejlépe je každopádně objednat se předem. Určitě se nemusíte bát, nebo se ostýchat, pokud jste nikdy nedrželi zbraň v ruce. Mnohem horší a u personálu střelnic absolutně neoblíbení, jsou frajeři, kteří se chovají, jako kdyby právě natočili dvaadvacáté pokračování Ramba.
Náklady na takovouto zábavu jsou tak kolem 500 Kč/hodinu, což není málo, ale navštívíte-li multikino, včetně nákupu popcornu a šíleně předražené Coly, nebudete na tom o nic lépe. Zde si zastřílíte, dáte kafe a zákusek, vezmete si do kapsy na památku prostřílený terč a pár prázdných nábojnic, a vyrazíte po příjemně stráveném víkendovém půl nebo čtvrtdni domů - jak prosté, jednoduché a bezpečné přátelé, že?

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

31.01.2009 22:26

Musím trochu oponovat. Pár let se zabývám profesí PR a musím konstatovat, že ten článek není vůbec blbě napsaný. Naopak má vtip švih a dokáže upoutat. Vzhledem k tomu, že je psaný pro laiky v oboru střelby je napsán dostatečně polopaticky, aby to pochopil právě u kafe každý. Já vím, že profík jako Shiva se tam nic zajímavého nedozví (taky to jistě nebylo cílem), ale přestože se kolem zbraní pár desítek let taky motám, přečetl jsem si ho se zájmem. No a vzhledem k tomu, že odstavec je nazván MAGAZÍN, ten článek všechny atributy magazínového článku bezesporu má. Sinťáku, nenech se otrávit, bylo to dobrý. Bohužel je ten článek umístěn na odborným fóru, kde ho laikové dychtící po střelbě těžko najdou. To je bohužel jeho jediný minus.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

31.01.2009 22:42

A i to nemusi byt tak uplne pravda - jelikoz odkazy na toto forum jsou nyni na ostatnich zajmovych webech provozovanych mitonem, urcite sem ze zvedavosti zabrousi plno laiku, a nekteri (aspon doufejme) po strelbe mozna zadychti. :wink:

Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

31.01.2009 22:46

PiDiBi - nikdy jsem neřekl, že nestojím o názor ostatních. Neřekl jsem to proto, že to není pravda, stojíme o reakce a názory ostatních, jinak bych sem na fórum nechodil a na magazín si psal "Zemědělky" nebo cokoli jiného. V tom nicméně rozhodně náš cíl není.

Taky ti nic nevkládám do úst, když si přečteš to co jsem napsal a zamyslíš se nad tím místo psaní podrážděných reakcí, tak na to určitě přijdeš sám.

Možná, že bude problém v tom, že já chápu argument jako důkaz tvrzení, kdežto ty ho chápeš jako tvrzení samotné, což je mylné, i když je to omyl hodně zaužívaný. Nevyvracím ti žádný argument, jen se snažím poukázat na to, že informační hodnota je pro každého jiná a je závislá na subjektivní "informační nasycenosti" příjemce informace. Opět jsme u toho, že považuješ svůj názor za roven faktu, což je z pohledu jedince pochopitelné, ale v magazínu zaměřeného na širší veřejnost se tím řídit nemůžeme, i když to samozřejmě bereme jako určitý podnět.

Do magazínu patří různé typy článku, u některých má členění podnadpisy význam (třeba u článku o broušení), u jiných ne. Osobně jsem navíc odpůrce suchých článků, kde jsou jen zhuštěná fakta a naopak se mi líbí články, které mají vtip a švih - a takový podle mne diskutovaný článek pro střelecké začátečníky je.

Abych to shrnul - rozhodně jsem tě nechtěl nijak napadat, pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám. Tvůj názor beru v potaz, i když s ním nesouhlasím a doufám, že v budoucnu najdeš v magazínu články, které se budou líbit i tobě.

Další

Obsah fóra / Střelectví / LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků